Bilo da blendate banane i bobice za smoothije ili pripremate vrč smrznutih margarita, kvalitetan blender trebao bi biti u mogućnosti da vaše sastojke pretvori u glatko, kremasto savršenstvo.
Ako se pitate koji je najbolji blender za budžet koji imate, odgovor uvelike ovisi o tome koliko često koristite aparat.
Za rijetku uporabu, jeftinija opcija mogla bi biti pravi izbor za vas. Imajte na umu da se većina skupih blendera može nositi sa bilo čim.
Kako odabrati kvalitetan blender?
Ovdje ćemo se fokusirati na kvalitetne blendere koji mogu mljeti zrna kave, smiksati smoothie od kelja, milkšejkove i smrznuta pića.
Ocijenit ćemo korisnost svake miješalice, jednostavnost uporabe, sastavljanja i čišćenja svakog miksera.

Također, saznat ćete koliko je svaki od ovih blendera bučan dok radi, koliko dobro odolijeva mrljama od umaka od rajčice i koliko štete pravi na nožićima nakon pranja u perilici posuđa.
Preporuka od 5 najboljih aparata za sjeckanje hrane
1. Explorian blender

Osim toga što vi jedino morate očistiti kuhinju poslje pripreme, ne postoji ništa što Vitamix ne može učiniti.
Uz veliku preciznost i kontrolu može izmiksati sve, od blendanja glatkog maslaca od kikirikija do ukusnih juha i još mnogo toga.
Ultra moćan motor ima 10 postavki brzine, a njegovo teško postolje neće se lako kretati na pultu kad se koristi.
Kontrole su jednostavne i bez gužve, a ovaj stroj se ističe zbog lakog mljevenja zrna kave i vrteći smoothije i sirovu hranu u sekundi. Ovo je velika investicija, ali nećete naći povoljniji i izdržljiviji blender usporedite cijene ostalih Vitamix modela.
Zamjerka: Jedina su mu ograničenja visoka cijena i spremnik koji ima kapacitet za samo šest šalica.
2. Black & Decker XL

Tražite blender visokog učinka bez zvijezda i bez prekomjerne cijene? Ovaj Black And Decker je taj.
Također je i jedan među tišim modelima. Dolazi sa ručkom za staklenku i mjernom čašom od 60 grama. Ovaj mikser je dovoljno snazan da usitni tvrdi i vlaknasti kelj za savršeno glatke zelene smoothie recepte.
Zahvaljujući svom kapacitetu XL (osam šalica) i sposobnosti pravljenja pirea od voća i leda za smrznute koktele, ovaj aparat idealan je za one koji se vole zabavljati.
Osim toga, jednostavan je za uporabu i jednostavan za čišćenje zahvaljujući dijelovima koji su sigurni za pranje.
Nedostaci: Potrošači se žale da nema dug vijek trajanja ali i dalje je odlična opcija za nešto manji budžet.
3. Breville

Močni Breville je u mogućnosti napraviti gotovo sve zahvaljujući brzinama za specifične zadaće, poput sjeckanja i cijeđenja, i unaprijed programiranim postavkama. Iskusni i početnici će ga voljeti.
Stekao je savršene rezultate zbog jednostavne upotrebu, a na mjestima na plastičnoj staklenci lako su čitljive mjerne oznake, te ima glatku četkicu od nehrđajućeg čelika.
Impresionirani smo sa vrhunskom svestranošću ovog blendera.
Zahvaljujuci tome ovaj blender je u mogucnosti sladoled i mlijeko pretvoriti u kremastu, pjenastu mliječnu kašu, a zatim brzo i ravnomjerno samljeti veliku porciju čvrstih zrna kave.
Nedostaci: Zbog lagane težine blender pleše po radnoj površini prilikom velikih brzina.
4. Oster My Blend

Oster My Blend blender naša je glavna preporuka za izradu smoothieja ili proteinskih šejkova u pokretu.
Piće se može miješati izravno u sportskoj bočici, što znači da vam ne trebaju dodatne posude.
Jednostavno napunite staklenku sastojcima, okrenete ju da se izmiješa i vaš smoothie je spreman.
Nedostaci: Ovaj je stroj stvarno ograničen samo na smoothieje i proteinske šejkove i ne radi dobro sa tvrdim lisnatim zeljem.
5. NUTRIBULLET

Ako volite zdrave smoothie recepte za doručak, NutriBullet-ov bluetooth povezani model ne može se mjeriti s nijednim drugim. Upotrijebite njegovu aplikaciju za detaljne upute.
Pomoću ugrađene pametne ljestvice znat ćete kada ste dodali pravu količinu svakog sastojka, a ugrađeni kompjuter automatski postavlja brzinu i vrijeme miješanja, a aplikacija uključuje analizu svakog recepta.
Sa ili bez svoje povezanosti, Nutribullet dobiva kvalitetne performanse: usitnjava kelj kao od šale, miješa smrznuto voće i drobi ledene kockice bez potrebe za zaustavljanjem.
Na plastičnoj posudi nema oznaka mjerenja, ali vaga znači da vam ni ne treba.
Također je super da teško postolje sprječava klizanje po radnoj površini, a zahvaljujući malom profilu, može stajati na pultu 24/7.
Nedostaci: zbog puno tehničkih značajki potrebno je neko vrijeme da se naviknete.
Koji blender kupiti za vaše potrebe?
Vrijede li skupi blenderi?
Visoka cijena ne znači nužno i bolji blender, ali obično znači dugotrajniji.
Na primjer, skupe probne linije Vitamix, Blendtec i Kitchen Aid dolaze sa 7-godišnjim jamstvima, dok jeftini mikseri imaju znatno kraća jamstva.
Stolni blenderi su mnogo moćniji i svestraniji od manjih verzija, tako da ćete bez problema moći drobiti led i bez problema dobiti svilenkasto glatke maslace od orašastih plodova, smoothije i guste juhe.
Ručne sjeckalice za uranjanje odlična su opcija ako imate malo prostora ili ne želite vruću juhu prenijeti iz lonca u staklenku.
Igra li snaga aparata ulogu?
Nemojte se pretjerano truditi u tome: iako mikseri s većom snagom imaju bolje rezultate, to nije uvijek slučaj. U određivanju svojstava važniji je cjelokupni dizajn miksera.
Što je sa noževima?
Iako se čini kontradiktornim, blenderi koji imaju bolje performanse ne dolaze zapravo sa oštrim noževima.
Dolaze sa snažnim noževima koji podnose dugotrajan rad i raspršuju gotovo sve. To ih također čini mnogo sigurnijima za čišćenje.
Koju veličinu blendera odabrati?
Lagani blender je poželjniji ako ga ne planirate držati na radnoj površini, jer postoji vjerojatnost da će se kretati po stolu dok ga koristite.
Ako namjeravate držati svoj mikser na pultu, možda biste trebali uzeti u obzir i visinu jer su neki modeli previsoki da bi se mogli lijepo smjestiti ispod kuhinjskih ormarića.
Staklo ili plastika?
Većina blendera s jakim pogonom ne koriste staklene posude jer ne mogu jamčiti da su u potpunosti sigurni od pucanja.
Mnogi od blendera sa najboljim performansama imaju posude izrađene od tritan plastike koja može podnijeti velike brzine rotacije noževa.
Ako više volite staklo, tada ono neće zadržati mirise ili mrlje baš tako lako kao plastika.
Također potražite onaj šejker koji je testiran na termički šok, što znači da možete miješati hladni led u vrućoj posudi koju ste uzeli ravno iz perilice posuđa.
Savjeti za iskorištavanje maksimuma vašeg aparata za smoothie
Potražite model koji imaju mogućnost da otpustite predmete koji se zaglave ispod nožića. Ako vaš mikser nema to svojstvo, zaustavite ga i povremeno promiješajte.
- U staklenku uvijek prvo stavite tekuće sastojke, a zatim krute sastojke. Ledeni bi trebali biti zadnji.
- Kad koristite miješalicu za sjeckanje, obavezno narežite povrće, voće i sireve u komadiće prije nego što ih ubacite unutra.
- Ne ostavljajte miješalicu bez nadzora, posebno ako se miješa bez tekućine, kad se blender najvjerojatnije pomiče na radnoj površini.
- Da biste očistili unutrašnjost blendera, napunite ga do pola vrućom vodom, dodajte nekoliko kapi sapuna i pokrenite stroj punom snagom 20 do 30 sekundi.
- Očistite miješalicu ubrzo nakon upotrebe, prije nego što se ostaci hrane osuše u stroju.
NASTAVITE ČITATI:
- 10 Najboljih Smoothie Recepata za Ravan Trbuh
- 5 Najboljih Smoothie Recepata od Divlje Borovnice
- 16 Super Hranjivih Smoothie Recepata za Doručak
- 10 Zdravih i Ukusnih KETO Smoothie Recepata sa NULA Ugljikohidrata
- 17 Najboljih Recepata za Smoothie od Banane
- 4 Ukusna Smoothie Recepta za Podizanje Energije